نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: بسیار پرخاشگر و عصبانی شدم

2977
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41193
    تشکـر
    5
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بسیار پرخاشگر و عصبانی شدم

سلام عزیزان دل وقتتون بخیر

من مشکلی از خودم را می‌خوام باهاتون در میان بذارم شاید دوستی تونست کمکم کنه

من بسیار عجله ای پرخاشگر و عصبانی شده ام و تمامش برمیگرده به عصبانیت های پدرم حس میکنم
    پدرم جنگ دیدس و اثرات اون جنگ‌ مونده روش و حق‌میدم بهش
    اما من چرا ؟؟؟
    هنگام رانندگی با همه دعوا دارم همش عجله میکنم
    نمیتونم اصلا خودمو آروم کنم هی حس دعوا میگیرم
    تنها نسبت به کسایی که دوستشون دارم نسبتا آرومم اما خیلی زود عصبانی میشم
    اصلا این خودم رو دوست ندارم هی تلاش میکنم خودم رو آروم کنم چند روزی خوب میشه اما دائمی نیست

واقعا می‌خوام تبدیل بشم به یه فرد آروم و منظم با آرامش کامل

لطفاً راهنماییم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : بسیار پرخاشگر و عصبانی شدم

سلام به شما دوست عزیز
    اینکه شما نسبت به شرایط رفتاری خودتان آگاهی دارید کمک زیادی به شما در مسیر درمان می کند چون بینش می تواند در مسیر رشدی و درمانی باعث شود که بتوانید مسائل را در کنار هم قرار بدهید و آنها را بهتر درک کنید.
    در هرصورت در کنار احترام به پدر و تجربیات ایشان نیاز است که شما بدانید فردی جدا از ایشان هستید و می توانید با وجود اینکه تا زمان فعلی ارتباط با ایشان بر روند رشد و اخلاقی شما تاثیر داشته است اما مسیر رشدی و ارتباطی خودتان را بسازید .
    در این مسیر بررسی افکار، احساسات شما و در کنار رفتاری که دارید اهمیت زیادی دارد چون کمک می کند تا بتوانید در مسیر بهتری به این احساسات و نیازها پاسخ بدهید در این بهتر است در کنار تلاش های فردی از ر وان درمانگر کمک بگیرید چون با بهبود شرایط روحی شما و ساختن هویت منسجم تر می توانید مسیر ارتباطی و رفتاری بهتری هم داشته باشید.
    پس در این مسیر بهتر است برای بهبود این شرایط روحی و رفتارهای تکانشی که دارید با کمک یک روان درمانگر پیش بروید.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22247100
    امضای ایشان
    02188422495
    02122354282
    02122247100

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49715
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بسیار پرخاشگر و عصبانی شدم

در مورد مشکل شما، باید گفت که عصبانیت یک احساس طبیعی است که همه انسان‌ها تجربه می‌کنند. اما اگر عصبانیت شما به طور مداوم و شدید باشد، می‌تواند مشکلاتی در زندگی شما ایجاد کند.

با توجه به اینکه شما می‌گویید عصبانیت شما به عصبانیت‌های پدرتان برمی‌گردد، می‌توان گفت که این یک عامل ژنتیکی و محیطی است. یعنی هم ژنتیک شما و هم محیطی که در آن بزرگ شده‌اید، در ایجاد این مشکل نقش داشته‌اند.

برای اینکه بتوانید عصبانیت خود را کنترل کنید، باید روی دو عامل اصلی کار کنید:

1. **شناسایی عوامل تحریک‌کننده عصبانیت:** اولین قدم این است که عواملی که باعث عصبانیت شما می‌شوند را شناسایی کنید. این عوامل می‌توانند شامل مسائلی مانند ترافیک، کار، روابط، یا حتی مسائل کوچک و پیش‌پاافتاده باشند.

2. **یادگیری مهارت‌های کنترل عصبانیت:** پس از شناسایی عوامل تحریک‌کننده، باید یاد بگیرید که چگونه عصبانیت خود را کنترل کنید. این مهارت‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

* **تنفس عمیق:** تنفس عمیق یکی از ساده‌ترین و موثرترین راه‌ها برای آرام کردن بدن و ذهن است.
    * **تمرینات ذهنی:** تمرینات ذهنی مانند مدیتیشن و تمرکز می‌توانند به شما کمک کنند تا افکار و احساسات خود را کنترل کنید.
    * **مهارت‌های حل مسئله:** یادگیری مهارت‌های حل مسئله می‌تواند به شما کمک کند تا به طور موثر با مشکلات و چالش‌های زندگی خود مواجه شوید.

در کنار این دو عامل اصلی، موارد دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند به شما در کنترل عصبانیت کمک کنند. این موارد عبارتند از:

* **خواب کافی:** خواب کافی به کاهش استرس و بهبود خلق‌وخو کمک می‌کند.
    * **تغذیه سالم:** تغذیه سالم به تامین انرژی مورد نیاز بدن و بهبود سلامت روان کمک می‌کند.
    * **ورزش منظم:** ورزش منظم به کاهش استرس و بهبود خلق‌وخو کمک می‌کند.

با توجه به اینکه شما می‌گویید تلاش‌های شما برای کنترل عصبانیت تا حدی موفقیت‌آمیز بوده است، می‌توان گفت که شما در مسیر درستی قرار دارید. با ادامه تلاش و پشتکار، می‌توانید به یک فرد آرام و منظم تبدیل شوید.

در اینجا چند نکته اضافی برای کمک به شما در کنترل عصبانیت آورده شده است:

* **از خودتان انتظارات غیرواقعی نداشته باشید.** تغییر یک عادت یا رفتار قدیمی، زمان و تلاش می‌برد.
    * **اگر احساس می‌کنید کنترل خود را از دست می‌دهید، از موقعیت خارج شوید.** قدم زدن، گوش دادن به موسیقی، یا مدیتیشن می‌تواند به شما کمک کند تا آرام شوید.
    * **اگر نیاز به کمک دارید، از یک متخصص کمک بگیرید.** یک روانشناس یا درمانگر می‌تواند به شما کمک کند تا علل عصبانیت خود را شناسایی کنید و مهارت‌های کنترل عصبانیت را بیاموزید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)